Een Hemelvaartweekend om nooit te vergeten!

Een Hemelvaartweekend om nooit te vergeten!

Afgelopen Hemelvaartweekend ging ik voor het eerst mee met Arktika naar de Ardennen. Met maar liefst 44 deelnemers vond ik dat vooraf best spannend. Hoe gaat dat in zo’n grote groep? Met wie fiets je? Kan ik iedereen wel bijhouden? Gelukkig verdwenen die zenuwen snel. We verbleven in een prachtig oud hotel en iedereen was ontzettend open en gezellig.

Ondanks de matige weersvoorspellingen viel het weer erg mee. Op donderdag maakten we direct kennis met de Ardennen met een onverwachte klim van 18%. Welkom in de Ardennen! ’s Avonds genoten we van een heerlijke maaltijd, inclusief een bijzondere uitleg over het verantwoord leegmaken van een pak vla.

Vrijdag stond een langere fietstocht over de RAVeLs op het programma. Twee keer zoveel kilometers als donderdag, maar ‘slechts’ 1,5 keer zoveel hoogtemeters. Het bleef vrijwel de hele dag droog! Na het fietsen kregen de modderige fietsen een grondige schoonmaakbeurt. ’s Avonds volgde een verrassend leuke tantraworkshop van Rutger. Bijna iedereen deed mee. Ik vond het erg leuk: het liet je op een bijzondere manier verbinden met elkaar, een leuke manier om elkaar te leren kennen. De mantra’s aan het einde vielen zo goed in de smaak dat ze de volgende dag op de fiets nog werden gezongen!

Op zaterdag werd er opnieuw volop gefietst. Helaas waren er drie valpartijen, maar iedereen kwam er redelijk goed vanaf. Terug bij het hotel werden er spelletjes gespeeld, was er pizza en als toetje tiramisu. Bij de bar kwam langzaam een feestje op gang, en de dansvloer werd gezellig gevuld met drankjes en dansjes. Een mooie afsluiter.

Zondag was het weer minder, waardoor we niet meer gingen fietsen. Samen ruimden we het hotel op, verdeelden we de overgebleven boodschappen en maakten we nog een groepsfoto. Helaas dit jaar niet in Arktika kleding! En toen was het moment daar: iedereen ging weer richting huis.

Eerlijk gezegd had ik achteraf een beetje heimwee! Ik heb enorm genoten van het weekend en kijk nu al uit naar volgend jaar, of de winterreis. Voor nieuwe leden is dit bovendien een geweldige manier om snel veel mensen te leren kennen. Ik kan het iedereen aanraden!

Geschreven door Annemarijn van Dam